SCROLL

Global Water

Global Water to firma działająca na polskim rynku od 1991 roku, od tego czasu stale się rozwija. Przedsiębiorstwo nie zajmuje się wyłącznie sprzedażą, ale także serwisem oraz montażem systemów uzdatniania wody z przeznaczeniem również do zastosowań domowych. Współpracujemy z klientem w zakresie pozycjonowania od sierpnia 2020 roku.

Zakres współpracy

Z uwagi na stan witryny na początku postanowiliśmy położyć duży nacisk na proces link buildingu. Od razu rozpoczęliśmy kompleksowe pozyskiwanie odnośników za pośrednictwem artykułów sponsorowanych, marketingu szeptanego na wysokiej jakości forach oraz poprzez budowę stron wspierających na rzecz klienta.

Od samego początku zauważyliśmy pozytywny wpływ pozyskiwanych odnośników – artykuły sponsorowane nie tylko generowały ruch na stronie klienta, ale również przyczyniały się do konwersji, dlatego strategia w tym zakresie pozostała niezmienna. Podobnie w przypadku stron wpierających – razem z artykułami sponsorowanymi znalazły się w czołówce stron odsyłających pod kątem ruchu na stronie klienta.

Nasze działania staramy się zawsze realizować kompleksowo, dlatego jednocześnie postanowiliśmy zoptymalizować stronę, aby pozbyć się wszystkich błędów, które mogły przyczyniać się do stagnacji w wynikach wyszukiwania. Jako kluczowe działania można wymienić przede wszystkim poprawę linkowania wewnętrznego celem zwiększenia przepływu Page Rank, zmianę znaczników title na inne – uwzględniające frazy wpisywane przez użytkowników – oraz mocną rozbudowę treści zarówno na podstronach komercyjnych, jak i blogowych.

Efekty współpracy

W przypadku tego klienta nie zaczynaliśmy z czystką kartą – przyszedł do nas z już dość dużym zakresem słów kluczowych w TOP 50, co było dobrym startem i podłożem pod dalszą pracę. Widoczność sklep.osmoza.pl w momencie rozpoczęcia współpracy prezentowała się następująco:

  • słów kluczowych w TOP 50: 2208,
  • słów kluczowych w TOP 10: 750,
  • słów kluczowych w TOP 3: 255.

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu w projekt udało nam się kilkukrotnie zwiększyć liczbę słów kluczowych w TOP 3 oraz niespełna dwukrotnie w TOP 10. Mimo że pierwsze wzrosty nie były widoczne od razu, nieustanna praca nad witryną w końcu przyniosła zamierzone efekty.

Pierwszy duży wzrost widoczności zauważalny był w sierpniu 2021 roku i dotyczył on wszystkich zakresów widoczności.

Od tego momentu widoczność w TOP 3 wyników wyszukiwania, czyli najbardziej pożądanym dla stron zakresie, stale rośnie, co czyni klienta jednym z liderów wśród dystrybutorów filtrów do wody.

Widoczność klienta na dzień 7.02.2022 prezentuje się następująco:

  • słów kluczowych w TOP 50: 4652 (wzrost o 110,69%),
  • słów kluczowych w TOP 10: 1470 (wzrost o 96%),
  • słów kluczowych w TOP 3: 708 (wzrost o 117,65%).

Dzięki zwiększeniu widoczności udało nam się bardzo poprawić ruch organiczny na stronie klienta. Poniżej znajduje się wykres ruchu z bezpłatnych wyników wyszukiwania od sierpnia 2020 roku do 7.02.2022 roku.

Pierwszy większy wzrost widoczny był już w grudniu 2020 roku, czyli cztery miesiące od rozpoczęcia współpracy.

Ruch na stronie stale rośnie, co widać na wykresie porównawczym rok do roku, w grudniu 2021 i 2020:

Dane przedstawione na tym wykresie wskazują, że w analizowanych okresach udało nam się zwiększyć ruch na stronie klienta o 95,26%, tym samym podnosząc jego przychód brutto o niespełna 70%.

Analizując dane z ostatniego kwartału w porównaniu do roku poprzedniego, można stwierdzić, że jedną z podstron, które znacznie poprawiły swoje wyniki, jest kategoria filtrów do wody, czyli kluczowych produktów w ofercie klienta:

Realizowana strategia cały czas przekłada się na poprawę wyników na stronie. Poniżej znajdują się wykres oraz dane dotyczące ruchu z ostatniego kwartału (listopad – styczeń) w porównaniu do poprzedniego okresu:

Wysoki budżet przeznaczany na pozycjonowanie pozwolił nam również na rozbudowywanie stron blogowych klienta, które znajdują się na osobnych domenach. Analizując dane za ostatni kwartał (listopad – styczeń), możemy zauważyć, że strategia ta przyczyniła się do zwiększenia ruchu oraz przychodów ze wspomnianych domen – tym samym znalazły się one w czołówce stron odsyłających pod kątem generowanych przychodów:

Komentarz opiekuna – Klaudia Robak

Z klientem współpracujemy od sierpnia 2020 roku. Podczas współpracy udało się nie tylko zwiększyć ruch z bezpłatnych wyników organicznych, ale także, co istotne, zwiększyć przychód.  

Podejmowane działania skutecznie i efektywnie wpływają na stały wzrost pozycji w TOP 10 oraz TOP3.

Rozpoczęliśmy współpracę także na dwóch pobocznych domenach klienta, które wygenerowały przychody wynoszące łącznie 137 tysięcy złotych od stycznia 2021.