SCROLL

Kiedy jest najlepszy czas na audyt SEO?

Najczęściej na audyt SEO właściciele stron decydują się w momencie, gdy ich witryna pojawia się nisko w wynikach wyszukiwania. Czy jest to odpowiedni czas na audyt? Kiedy tak naprawdę warto skorzystać z audytu SEO? O tym w poniższym artykule.

Najlepszym momentem jest ten przed zaindeksowaniem strony. Audyt wykonany jeszcze przed wdrożeniem witryny internetowej pozwoli uchronić się przed późniejszymi naprawami poszczególnych elementów strony. Wcześniejsza optymalizacja sprawi, iż strona będzie odpowiednio postrzegana przez algorytmy Google.

Niestety rzadko zdarza się, aby właściciele stron decydowali się na audyt SEO tak wcześnie. Nie oznacza to jednak, że w późniejszym czasie nie warto takiego audytu przeprowadzić. Jeśli strona nie pokazuje się wysoko w wynikach wyszukiwania, odpowiednia analiza pokaże w czym jest problem. Pozwoli to wprowadzić odpowiednie zmiany, które pomogą poprawić widoczność witryny. Należy także pamiętać, aby audyt SEO przeprowadzać cyklicznie. Dzięki temu wszystkie zmiany na stronie będą co jakiś czas weryfikowane.

Samo przeprowadzenie audytu przez wykwalifikowane osoby nie jest ostatecznym etapem. Należy wprowadzić wymagane zmiany. Tym zajmą się specjaliści z zakresu SEO, ponieważ wymaga to specjalistycznej wiedzy, umiejętności oraz praktyki. Samodzielne działania prawdopodobnie okażą się nieskuteczne.

Audyt wykonuje się na wszystkich typach stron internetowych. Jednak w zależności od rodzaju witryny wygląda on nieco inaczej. Istotne są cele strony i ich realizacja. Dlatego audyt sklepu internetowego będzie się znacząco różnił od strony z blogiem. Ale cel audytu pozostaje ten sam: przekazanie informacji co trzeba zmienić, aby polepszyć pozycję strony w wyszukiwarce. Ponadto można się dowiedzieć z niego, dlaczego konwersja jest na niskim poziomie.

Podsumowując, najlepszym momentem na audyt jest czas przed wdrożeniem strony. Oczywiście nigdy nie jest na niego za późno. Okaże się pomocny, w przypadku spadku pozycji w wynikach wyszukiwania. Warto wtedy skorzystać z wykwalifikowanych agencji z zakresu SEO.