SCROLL

WordPress i jego wtyczki

W dzisiejszym wpisie zajmiemy się najpopularniejszym CMS-em na świecie, jakim jest WordPress
i jego wtyczką Yoast SEO.

CMS to system zarządzania treścią, funkcjonujący na zasadzie strony internetowej, posiadającej panel administracyjny, który pozwala na samodzielne i bezpłatne zmienianie treści bez znajomości zasad programowania.

System WordPress pozwala na łatwe tworzenie i prowadzenie serwisu internetowego, a także jego późniejszą aktualizację i rozbudowę przez zwykłych użytkowników.

Dobry CMS pomaga w:

 • pozycjonowaniu strony,
 • ograniczeniu czasu i kosztów,
 • sprawnej aktualizacji i kontrolowaniu treści.

WordPress ze względu na łatwość użytkowania i dużą liczbę ciekawych modułów, polecany jest zwłaszcza użytkownikom, stawiającym swoje pierwsze kroki w zarządzaniu stronami internetowymi.

System ten, bez wątpienia jest liderem na globalnym rynku. 60% wszystkich użytkowników CMS-ów
i 40% stron internetowych na świecie działa właśnie na bazie silnika WordPress.

Instalując system WordPress nie zapomnijmy o tym, aby wybrać dobry hosting, który zapewni szybkie działanie naszej witryny.

Przypomnijmy, że hosting to określona część serwera, przeznaczona do konfiguracji i kontroli przez jednego użytkownika. Użytkownik dysponujący usługą hostingu, może kontrolować co jest widoczne w sieci Internet, a co pozostaje jego prywatnym zasobem, dostępnym w sieci, ale niewidocznym dla innych użytkowników.

Analogicznie konfiguracja hostingu zamyka się w jego obrębie i nie ma wpływu na działanie usług innych użytkowników serwera oraz jego wydzielonych zasobów.

Z punktu widzenia technik tworzenia stron www, warto używać jak najmniejszej liczby wtyczek.

Ich duża ilość powoduje, że strona się spowalnia, nawet do tego stopnia, że w ogóle przestanie się ona ładować. Tym bardziej, jeśli są źle napisane. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być kilka: nieoptymalne zapytania do bazy danych, zbyt intensywne wykorzystywanie funkcji pobierających dane, niepotrzebne żądania wysyłane do zewnętrznych serwerów, czy duża ilość ładowanych plików (na przykład skryptów JavaScript).

WordPress zapewnia użytkownikom:

 • wyższy poziom bezpieczeństwa,
 • większą szybkość ładowania strony,
 • prostotę obsługi i wsparcie na forum.

Jako firma zajmująca się pozycjonowaniem, zwracamy uwagę na wtyczki, mające niebagatelne znaczenie dla SEO. Szczególnie warto przyjrzeć się wtyczce 𝗬𝗼𝗮𝘀𝘁 𝗦𝗘𝗢, która jest świetnym rozszerzeniem domyślnych funkcji WordPressa. W swoich opcjach posiada funkcje takie jak:

 • automatyczne generuje mapy XML strony,
 • pozwala łatwo i szybko dodać meta descriptions i title,
 • umożliwia określenie zawartości znacznika meta robots,
 • pozwala na określenie kanonicznego adresu www,
 • zawiera edytor plików robots.txt i .htaccess.

Używacie 𝗪𝗼𝗿𝗱𝗣𝗿𝗲𝘀𝘀 i 𝗬𝗼𝗮𝘀𝘁 𝗦𝗘𝗢?

A może preferujecie inne CMS-y i odmienne wtyczki?

Dajcie nam znać w komentarzach!